PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33340}

25. godzina

25th Hour
7,4 70 681
ocen
7,4 10 1 70681
7,1 22
oceny krytyków
25. godzina
powrót do forum filmu 25. godzina

obejrzane w TVP

ocenił(a) film na 5

jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu w TVP (nawiasem mówiąc to chyba jedna z lepszych pozycji, jaką nas ostatnio zaszczyciło TVP)i mimo ogromnej sympati dla Nortona i Dawson nie przekonał mnie.
nie potrafiłem się skupić...

użytkownik usunięty
dyzzio

To jest jeden z filmów, który trzeba obejrzeć z 2 razy by go zrozumieć. Głównie chodzi o te zmontowanie czasu. Na początku (po znalezieniu psa) Monty juz wie, ze pojdzie siedziec, w polowie filmu jest pokazane jak sie o tym dowiaduje.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się, oglądałam go wczoraj po raz trzeci i dopiero w spokoju poukładałam sobie wszystkie wątki w głowie. Nie zmienia to faktu, że film godny jest skupienia na nim uwagi i powrócenia do niego za jakiś czas :)

użytkownik usunięty
Joanna_Petarda

Najbardziej mi się podobało jak w filmie podkreślali kto jest prawdziwym przyjacielem Monty'ego. Pierwszy kontakt z nimi (przytulenie, atak psa na poczatku) zawsze był pokazywany jakby podwójnie.

ocenił(a) film na 9
Joanna_Petarda

Realistyczne, dobre aktorstwo, fantastyczna scena w toalecie, niezle
pomysly i montaz- dobre po dwakroc. Choc pozornie nic sie w filmie nie
dzieje to jednak dzieje sie duzo - w sferze psychiki bohaterow.
9/10

ocenił(a) film na 8
dyzzio

Film rzeczywiście dobry. Nie zgodzę się z tym, co napisano w recenzji na temat wplecienia wątku ataku 11 września 2001r. Po latach od tragedii sceny nawiązujące do tego wydają się mocne, bardzo mocne. A widok z okna drogiego apartamentowca na strefę zero...
A tak swoją drogą to jakoś Monty owszem, wygląd ok, ale nie wydał mi się super przystojniakiem, jakiego próbowano z niego zrobić - i to mi nie pasowało. Wcale nie był lalusiowaty - normalny facet. Dleczego miałby mieć przekichane w więzieniu z powodu urody? Jestem dziewczyną, czy może jest to "typ" bardziej w guście facetów? No ale to uwaga tak raczej na marginesie. Film dobry i bez gadania. Świetny monolog toaletowy, końcówka mistrzowska...moim zdaniem odpowiedzi na to, czy Monty poszedł siedzieć NIE MA w filmie, każdy może myśleć co chce i sobie dopowiedzieć co mu pasuje. Jedno i drugie wyjście kicha. Bo tak czy siak kilkuletnia rozłąka z Naturelle... No a wariant ucieczki to zaoszczędzone 7 lat kosztem utraty własnej tożsamości. A ważnym elementem tożsamości Montiego było bycie Nowojorczykiem. Jego światem było to miasto...
Kurcze, czy naprawdę w Stanach za handel prochami dają 7 lat? To gruba przesada!

ogonktorymachapsem

"Kurcze, czy naprawdę w Stanach za handel prochami dają 7 lat? To gruba przesada!"

W filmie było powiedziane, że za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi nawet dożywocie.

ocenił(a) film na 8
Gnat

Owszem było, jednak trudno mi aż uwierzyć, że takie wyroki zapadają w praktyce. Moim skromnym zdaniem delegalizacja wszelkich używek i wsadzanie do pudła na dożywocie za posiadanie prochów to osobny temat do dyskusji...

ocenił(a) film na 3
Gnat

Ale wystarczy być oficerem jakiejś tajnej organizacji lub CIA, aby można było poza prawem handlować prochami. Agencje rządowe usa zarabiają na tym setki miliardów $ rocznie. A oficjalnie walczą z tym :-) Niezłe jaja, ale to normalne w stanach. Im wyżej u władzy tym większe przekręty.

ocenił(a) film na 5
dyzzio

w takim razie wrócę do tego filmu za jakiś czas, żeby wszystko dokładnie jeszcze raz prześledzić.
a 'otwarte' zakończenie filmu daje do myślenia...

ocenił(a) film na 9
dyzzio

Brawo TVP 1 , widzę światełko w tunelu ^^ Niedzielna Uczta Kinomana coraz gorsza (nie wiem czy to się jeszcze tak nazywa )a tu taka niespodzianka we wtorek . Zobaczymy czy poziom zostanie zachowany .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones