PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33340}

25. godzina

25th Hour
7,4 70 668
ocen
7,4 10 1 70668
7,1 22
oceny krytyków
25. godzina
powrót do forum filmu 25. godzina

czy bohater grany przez Nortona uciekł do Meksyku? niestety nie było mi dane tego całkiem dobrego filmu obejrzeć do końca .

ocenił(a) film na 8
James_Dean

Nie, poszedł siedzieć.

trochęę literrr

ocenił(a) film na 7
wersjazastepcza

A ja nie jestem do końca przekonany, czy faktycznie nie poszedł siedzieć. Myśle że film kończy się w taki sposób iż można dowolnie interpretować, czy to był jego sen czy przyszłość.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
bulka1984

Moim zdaniem przedstawienie wyobrażenia/snu, który śnił mu się w drodze do
więzienia, w którym jako wolny człowiek rozpoczął nowe życie gdzieś na
drugim końcu Ameryki, było wręcz ironiczne, przejaskrawione i banalne,
dlatego odniosłam wrażenie, że nie mogłaby być to jego przyszłość, lecz
jedynie nierealne złudzenie.

ocenił(a) film na 6
wersjazastepcza

Otóż to.
Już od ujęcia kiedy zaczyna mijać "swoich" azjatyckich handlarzy owocami i część kolorowego towarzystwa zaczyna mu się mylić. Na chwilę wraca i widzi czarnego chłopca w autobusie który się uśmiecha, by za moment odpłynąć i wizualizować opowieści ojca.

Jak dla mnie to nawet ojciec wcale nie musi snuć tej wizji, to może być część snu Nortona - w śnie ojciec proponuje mu ucieczkę i przedstawia jak to się ladnie ułoży dla niego...

Jak w twoim poście - to co widzimy w poście jest tak przejaskrawione i idylliczne, włącznie z tą ubraną na biało rodzinką, że to nie może być prawda.

ocenił(a) film na 6
Muszrom

W ostatnim zdaniu z pośpiechu błąd - oczywiście miało być: " - to co widzimy w zakończeniu... "

Ponadto to "kolorowe towarzystwo" to oczywiście ci z `auto-kłótni` przed lustrem.

ocenił(a) film na 10
wersjazastepcza

Tego nie wiemy. Ojciec przedstawil mu jak moze wygladac jego zycie jesli da sie namowic na ucieczke a on to sobie wyobrazal. Szczerze mowiac to raczej uciekl bo byl wiezieniem przerazony.

ocenił(a) film na 7
ButemWBusha

Ojciec przedstawił mu jak mógłby żyć gdyby jednak uciekł... I pięknie i fajnie, z tymże trzeba jednak wiedzieć jaką osobą był Monty. Czy sądzicie, że taki koleś przyzwyczajony do balang, luksusów i łatwiej kasy przyzwyczaiłby się bez problemu do takiego sielankowego, zwyczajnego życia? No i czy ta cała Naturelle by tyle czasu czekała?
No cóż, to tylko moje zdanie.

Ogółem bardzo mocny obraz, jak zwykle przegenialna gra Nortona. 7/10

użytkownik usunięty
anjali__

Ostatnia scena z filmu - samochód ojca Montgomerego mija most na, który mieli skręcić gdyby Monty chciał uciec. Mijają go, nie skręcają na niego, a sam ojciec mówi coś w stylu "tak niewiele brakowało aby to życie się nie spełniło". Montgomery jedzie do więzienia.

ocenił(a) film na 8

Ale tę wypowiedź można też wiązać z jego zwierzeniami przy dzieciach, więc też nie jest do końca jasne. Dlatego zakończenie każdy na własną rękę musi sobie dośpiewać. Dla mnie to też był sen/marzenia, jak ktoś wspomniał wcześniej za jaskrawe to było :)
Jak dla mnie to świetny film, przy którym warto się zatrzymać i na pewno nie będzie to stracony czas.

Monty bał się więzienia, a mogli zawrócić ponieważ nie pokazano jak podjeżdżają pod więzienie. Nie jest to dopowiedziane. Zakończenie zależy od indywidualnej interpretacji każdego widza.

wersjazastepcza

Film kończy się tak naprawdę w momencie gdy jadą z ojcem samochodem. Widz wybiera sobie zakończenie - poszedł siedzieć, czy ojciec pomógł mu uciec. To film z otwartą interpretacją.

KLAssurbanipal

Nie wiem.Wydaje mi się że to była przekoloryzowana wizualizacja w wyobraźni jego ojca podczas gdy mu opowiadał jak będzie jeśli pojadą w innym kierunku.I dalej po prostu nie wiadomo czy ta wizualizacja się spełni czy nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones