PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33340}

25. godzina

25th Hour
7,4 70 681
ocen
7,4 10 1 70681
7,1 22
oceny krytyków
25. godzina
powrót do forum filmu 25. godzina

ale i tak jest nudno

- kreacje aktorskie (nortonowi zawsze wychodziły przymulaste role bo wygląda jak przymulas więc do pełnego szczęścia brakuje mu tylko jakieś mimiki na twarzy, ba w filmie są nawet dwa przymulasy),
- po drugim obejrzeniu tego filmu w telewizji zauważyłem dość dobrze oddane dialogi towarzyskie no cóż rozmawiają o seksie kobietach, i tu nawet tematy dobrane do charakteru postaci, te dialogi zmierzają do nikąd, zupełnie jak w życiu, są męczące
- humor policjanta jeden dwa grypsy musiał wystarczyć widzowi na cały film no i oczywiście monolog wewnętrzny przed lustrem to jedna z nielicznych odskoczni od nudy w tym filmie
- retrospekcje, wyobrażenia przyszłości - próba rozbawienia nudnej atmosfery oraz poinformowania widza o co w ogóle chodzi
- realizacja upojenia alkoholowo narkotycznego dość prosta ale bardzo rozważnie zrobiona (a nawet i bez upojenia) bohaterowie płyną w przestrzeni
- po kiego motywy polityczne i 11 września istnieją w tym filmie troche to naiwne że myśleli że widz nie zauwarzy że pierze sie w filmie osobiste brudy wprost

trudno oceniać tą produkcje jest męcząca i nie wynika z niej wiele

Bonus

a do tego ter prospekcje - wyobrażenia przyszłości są naiwne "...zrobisz to, zrobisz tak...."

ocenił(a) film na 8
Bonus

Film może i jest nudny, monotonny... Ale wydaje mi się że właśnie taki powinien być. Jest on zrealizowany jakby subiektywnie, to znaczy świat jest kreowany przez pryzmat odczuć bohaterów, głównie jest to Monty, ale także np w klubie można oglądać w kontekscie innych bohaterów.
Widać że Monty nieraz mota sie beznadziejnie, przywołuje przypadkowe wspomnienia (widziane również bardzo subiektywnie). Wyobraź sobie, masz 25 godzin i nie wiesz co zrobić, ogladając ten film naparawdę poczułem się jakbym był w tej sytuacji.

Monolog zawiera to co zawiera, Monty jedzie po wszystkim co widzi na ulicy/w wiadomościach - wg mnie bardzo udana scena, także pod względem wykonania (znowuż subiektywizacja - wyrazy twarzy).

Ja bardzo lubie ten film, myślę że oglądnę go jeszcze nieraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones