PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33340}

25. godzina

25th Hour
7,4 70 681
ocen
7,4 10 1 70681
7,1 22
oceny krytyków
25. godzina
powrót do forum filmu 25. godzina

Witam, w 25 godzinie jest rewelacyjne zakonczenie, zapewne nie ja jeden tak uważam. Na moim profilm stworzyłem blog gdzie wpisywane są dobre zakończenia filmów (nie chodzi o happy endy) lecz o naprawde dobry finish filmu.
Proszę o komentowanie i wpisywanie filmów, które wg. was mają rewelacyjne zakonczenie.

ocenił(a) film na 10
Bartas930811

"Iluzjonista" - też z Edwardem Nortonem

Bartas930811

"Siedem"
"Donnie Darko"
"Przypadek Harolda Cricka"

zakończenie tego ostatniego określiłbym jako bardzo przekorne ;)

użytkownik usunięty
Bartas930811

zgadzam się, w 25 godzinie było świetne. inne filmy z bardzo dobrym zakonczeniem - Donnie Darko, Jacob`s ladder, harry angel i pewnie wiele innych. to pierwsze ktore przyszly mi na myśl. pzdr

ocenił(a) film na 9
Bartas930811

Zakończenie było w porządku ale naprawdę zajebisty był monolog Monty`ego przed lustrem. Polecam obejrzeć na youtube - idealne jak ktoś ma doła.

użytkownik usunięty
Xavras

Film był mega. Szkoda tylko, że niektórzy nie rozumieją jego fenomenu. A końcówka wg mnie dwuznaczna. Do tej pory nie wiem czy uciekł czy poszedł do kicia. Byłam niemal pewna, że poszedł siedzieć po ostatnich słowach jego ojca, jednak po przeczytaniu niektórych tematów i wypowiedzi nie jestem już tego taka pewna...

ocenił(a) film na 8

I na tym polega moc tego zakończenia :) A odnosząc się do wyższego posta od "Iluzjonisty" który był dla mnie nieco mdły, wolę "Prestiż".

ocenił(a) film na 10
Taffer

Incepcja, prestiż, więzień nienawiści, gladiator, porachunki,oldboy,zostań, za wszelką cenę, american beauty, Six Feet Under jako serial, - Wszystkie mają świetne zakończenia.

ocenił(a) film na 9

Pojechał do więzienia - jest wyraźnie pokazane ,że jadą w kierunku przeciwnym do zaproponowanego przez ojca Monty`ego

użytkownik usunięty
Xavras

http://www.filmweb.pl/film/25.+godzina-2002-33340/discussion/%5Bspoiler%5D+Zako% C5%84czenie+filmu,1238426 przez tą dyskusję mam wątpliwości.

ocenił(a) film na 6

Nie ma żadnych wątpliwości, to była tylko wizualizacja opowieści ojca (jak mówi większość) albo wręcz sen naszego bohatera, taki sen na jawie w którym pewne rzeczy mieszają się ze sobą nawzajem. Jak jadą i zaczyna widzieć tych koreańskich sprzedawców owoców itd, to przecież już to jest znak, że widzimy coś nierealnego.


"Spokojny człowiek" - super pointa.
"Nędzne psy"
"Triangle"
"Yulenka"
"Nienawiść"
"Wszystko jest iluminacją"

ocenił(a) film na 6
Muszrom

"Bracia Bloom" - też rewelacja na końcu, choć jeden szczegół mógł zaważyć nad tym, by zakończenie było genialne. I tak jest super.

ocenił(a) film na 8
Muszrom

sen lub przedśmiertne wizje - nieźle dostał po głowie

użytkownik usunięty
Bartas930811

Życie przed oczami

użytkownik usunięty
Bartas930811

a i Szósty Zmysł

ocenił(a) film na 8
Bartas930811

memento Nolana

ocenił(a) film na 9
Bartas930811

The Devil's Advocate, Primal Fear, The Game, Mechanik, Pi, Carlito's Way, Wrestler, Requiem for a Dream, Shutter Island- świetne zakończenia, trochę tego jest. Nie chce mi się dalej myśleć/szukać :P

ocenił(a) film na 7
jakub_1987

Primal Fear w szczególności, spokojnie zasługuje na top100 i również gra tam świetny norton.

ocenił(a) film na 8
mrowamg

o tak w Primal fear jest genialne zakończenie. tak jak w Wyspie tajemnic, iluzjoniście , prestiżu i pewnie jeszcze w wielu filmach.
O i oczywiście w Skazanych na Shawshank

ocenił(a) film na 9
Bartas930811

Infiltracja - zakończenie powala !

Bartas930811

Najbardziej rzucające na kolana zakończenie jakie oglądałem, to te z filmu "Mgła" http://www.filmweb.pl/2007.Mgla do obejrzenia na iplex.pl
Takiego mocnego zakończenia, to jeszcze nie widziałem.

ocenił(a) film na 9
ollo

Zakończenie we "Mgle" na pewno szokujące, ale u mnie wywołało śmiech, choć film na pewno nie jest komedią. Mnie się za bardzo nie podobało.
Ja osobiście lubię jak zakończenie jest zaskakujące, dające do myślenia i co bardzo ważne posiada dobrą, zapadającą w pamięć muzykę.
Zakończenia filmów które mi się podobały to:

Donnie Darko,
Adwokat Diabła,
Podziemny krąg(świetnie dobrana końcowa piosenka),
Toy Story 3(dobrze zakończona, świetna trylogia animacji),
Efekt Motyla (w internecie widziałem kilka zakończeń, ale te które było w telewizji najlepsze)
i jeszcze komedie: Cztery Pokoje, Chłopaki nie płaczą, Kac Vegas(nastrajają pozytywnie do życia ;D)

Tyle mi przyszło do głowy ;)

ocenił(a) film na 5
Bartas930811

Adwokat diabła, Wyspa tajemnic, Lęk pierwotny, Nieproszeni goście,

ocenił(a) film na 9
syla31

A tak poza zakończeniem. Wydaje mi się, ż efilm mówi też trochę o wolności. Scena przed lustrem tez może do tego nawiązywać, pokazuje ona ogólnie, stereotypowy (bądź tez nie koniecznie ) obraz NYC, pełnym oszustów, szumowin, kłamców, skorumpowanych policjantów, mniejszości narodowych - czyli normalną rzeczywistość, wolność (której de facto nie ma, wlasnie przez te wspomniane elementy) twórzoną WŁASNIE przez te elementy, które wymienia w monologu (nie wiem czy jasno się wyraziłem). To jest wg mnie jeden obraz wolności, a drugi to te piękne tereny Ameryki, gdzie nei ma wieżowców, autostrad, samochodów, lecz piękne łąki, lasy, góry, rzeki ect.

ocenił(a) film na 9
neus3zp

A no i zapomniałem dodać, ze muzyka jest genialna... choć muszę przyznac, ze jakoś dziwnie znajoma

ocenił(a) film na 6
Bartas930811

Proszę was , ogarnijcie się... 2 godziny filmu o niczym ,żeby dać jakąś chu jową puentę, ja pier dolę.To chyba najsłabszy film z Nortonem jaki widziałem. Tak w ogóle , to bym wolał iść do paki , niż mieć rodzinę jakichś rumunów w białych swetrach :)

ocenił(a) film na 10
Bartas930811

No tak, zawsze jakiś Arturo musi wtrącić swoje 3 grosze...
Wstrząsające zakończenie ma film "Niebo i piekło" Kurosawy, podobało mi się też to w "Podejrzanym" i "Chinatown" - doskonały klimat i muzyka, w ogóle myślę że są takie filmy których najmocniejszym punktem jest właśnie zakończenie, które czyni je wybitnymi, a bez niego byłyby nijakie, albo co najwyżej dobre...

ocenił(a) film na 6
Ljuty

ja oceniam cały film... Jakby oceniać same zakończenie , to można zrobić film 2 godzinny z czarnym ekranem i na koniec dać super puentę ...

Bartas930811

Co do świetnego zakończenia filmu, u mnie rządzi Gran Torino. O ile sama fabuła, zdjęcia, aktorstwo itp. oceniam na 8 z plusem, to puenta ma ode mnie spokojnie dychę.. Klasa!

ocenił(a) film na 7
Ratwoman

Gran Torino zdecydowanie! Z mojej strony dodam "Podejrzanych", świetne i bardzo przewrotne zakończenie.

ocenił(a) film na 8
DoomedMistress

"Ostatni Samuraj"
"Gladiator"
"Zielona Mila"
"Amerykańska zbrodnia"
"Niewidzialny"
"Iluzjonista"
"Gran Torino"
"Czarny Łabędź"
"Niezłomny"
"Karate Kid"

ocenił(a) film na 6
Bartas930811

wszystkie filmy nolana z prestiżem na czele... i przede wszystkim ekranizacja Mgły stephena kinga. daje do myslenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones