PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33340}

25. godzina

25th Hour
7,4 70 681
ocen
7,4 10 1 70681
7,1 22
oceny krytyków
25. godzina
powrót do forum filmu 25. godzina

... na które trzeba czekać 2 godziny naprawdę nudnego filmu ;/ Stąd też zachwyt nad tym filmem jest dla mnie kompletnie niezrozumiały. Pomysł na film jest całkiem niezły, gorzej z realizacją... Uważam, że to jeden z najgorszych filmów z udziałem Nortona. Ustępuje jedynie słabszemu "W cieniu chwały".

ocenił(a) film na 5
pkjm

Miałem takie same odczucia --- błyskotliwe zakończenie, z humorem i nostalgią, poprzedzone 2-godzinnym wstępem z fabułą, którą możnaby zamknąć w 40 minutach. Nie wymagałem jakichś spektakularnych zwrotów akcji, ale spowalniaczy tolerować nie mogę... Wątek belfra zafascynowanego erotycznie uczennicą, który wreszcie dopiał swego całując ją w kibelku klubu nocnego to wyjętych kilkanaście minut z mojego życiorysu i zapewne kilkanaście godzin z życiorysu reżysera. Na co komu takie pomysły fabularne, szczególnie w zestawieniu z kolesiem żonglującym milionami dolców na giełdzie i drugim robiącym to mniej legalnie ?? Narzekam, ale pochwalić muszę za klimat i sceny jak ta w chińskiej knajpie. Film niezły, zatem daję uczciwe 5/10 i nadziwić się nie mogę ocenie na IMDB. Czar Njujorku czy co ???

ocenił(a) film na 8
pi_kawka

To wszystko było specjalnie , te wszystkie "spowalniacze" , jak wy byście pokazali cierpienie człowieka idącego na 7 lat do więzienia ?
Ten film był specjalnie tak zrobiony , żeby pokazać każdą chwilę , minutę,sekundę wolności , główny bohater rozkoszował się każdym szczegółem w ciągu ostatnich godzin wolności . W filmie tym była pokazana rozpacz nie tylko skazańca , ale także ludzi wokół niego , jego bliskich , rozpacz człowieka ... dealera , no właśnie, człowieka czy dealera ?

ocenił(a) film na 10
Ronin 22

człowieka

ocenił(a) film na 8
Ronin 22

też mam takie wrażenie. realizm x milion dzięki pozornie nieistotnym scenom, po prostu co się działo w czasie tych kilkunastu godzin

ocenił(a) film na 9
pkjm

Moim zdaniem właśnie "lepiej" z realizacją! Jeżeli ten film nie byłby ukazany w taki sposób to to zakończenie nie robiłoby takiego wrażenia, a tak wszystko "działa" i po obejrzeniu ma się wrażenie, że ktoś świetnie urzeczywistnił swój pomysł a 2 godziny spędzone przed telewizorem nie były czasem straconym!

teenman

Całkiem niezły film, choć przydługi - całość w stylu Spike'a Lee.
W 1:50' jest scena gdy Naturelle sięga do lodówki - czy nie wydaje się wam, że stała w niej butelka naszej "Luksusowej"?;-)

ocenił(a) film na 9
Jack_Holborn

faktycznie luksusowa:), dobre spostrzeżenie:-)

ocenił(a) film na 10
Jack_Holborn

hahahahah faktycznie ktoś wie co dobre :D nie jakieś kolorowe trutki tylko białe jak woda :D

ocenił(a) film na 7
damian252

gdyby film skrocic do 1; 50 bylby lepszy, bardziej dynamiczy

ocenił(a) film na 5
pkjm

zgadzam sie.

ocenił(a) film na 9
pkjm

co za ludzie film genialny! zgadzam sie ronin22...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones