PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33340}

25. godzina

25th Hour
7,4 70 681
ocen
7,4 10 1 70681
7,1 22
oceny krytyków
25. godzina
powrót do forum filmu 25. godzina

Spike Lee doskonale ten film wyreżyserował. Widać że wiedział jak go zrealizować, choć w tym filmie mógł troche przekombinować. Dobrze że głównie patrzy z perspektywy głównego bohatera. Fajnie że czasami widać to z perspektywy innych. Szkoda że nie całkiem pokazał perspektywe Naturelle, ale to już jest czepianie. Scenariusz tego filmu to cudo. Naprawde dobry, no i chyba dość orginalny. A jak nie orginalny to świetnie zrealizowany. Odważny. Monolog przed lustrem kultowy. Ale Norton nie do końca potrafił oddać swoje emocje. Póki gra twardziela to jest oki. Sam płacz itd też w porządku, Ale pomiędzy tymi stanami nie widać tej niepewności którą jego bohater powinien odczuwać. NIepewność co do przyszłości, nie pewności kto go wsypał. No i nie powinien być twaradzielem nawet wtedy jak nie płacze. To mi sie nie podobało. Ale ogólnie daje mocne 8/10. Przez Edwarda nie dam 9/10 ( choć go lubie )

ocenił(a) film na 8
Waszes

Podpisuję się pod Twoimi słowami w całości i dałem taką samą ocenę. Ale ja nie przez Nortona, tylko ze względu na trochę za długą fabułę tego filmu. Można było pominąć kilka zbędnych scen, tak samo jak można było trochę skrócić zakończenie (które ciągnie sie w sumie jakieś pół godziny, to zdecydowanie za długo).

Ale reszta, genialna!

Pomysł, realizacja, ta ciągła niepewność, strach głównego bohatera i dramat, nie tylko Monty'ego, ale wszystkich dookoła. Strasznie podobało mi się przybliżenie widzowi głównych postaci filmu, niby to bohaterów pobocznych, ale mających kluczowe znaczenie. Ukazanie tego czym sie zajmują, co myślą, co czują, dzięki czemu lepiej można ich było zrozumieć, poznać ich prawdziwe odczucia, a nie tylko wierzyć ich słowom.

No i perfekcyjnie ukazany problem moralny, problem chyba każdego widza: czy stanąć po stronie Monty'ego, czy go potępić za jego czyny. W normalnym życiu odpowiedź byłaby tylko jedna, ale tutaj nie jestem tego pewny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones